Nacionālo aizsardzības akadēmiju absolvējuši jaunie virsnieki

20.06.2023
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa

Otrdien, 13. jūnijā, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā notika izlaidums, kurā tika sveikti Gaisa spēku militārās vadības, Jūras spēku militārās vadības profesionālā bakalaura studiju programmas un Komandējošā sastāva virsnieka otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas absolventi. 

Svinīgajā pasākumā piedalījās Valsts prezidents Egils Levits, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības komandieris Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvežleitnants Māris Utināns. 

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt augstāko militāro izglītību. Studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir unikālas un dinamiskas, akadēmiskā izglītība mijas ar militārās teorijas apguvi un praktisko iemaņu pilnveidi. 

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas bakalaura studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem studēt gribētājus vecumā līdz 35 gadiem. 

Papildus profesionālajām studiju programmām Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina arī Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstskolas absolventus, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta, reklāmas menedžmenta, sabiedrisko attiecību, informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības, vai datorzinātnes specialitātē. 

Kadetiem maksā karavīra algu (stipendiju), sākot ar 1250 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Nacionālo bruņoto spēku Sporta kluba kompleksu. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes.

Ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām pieteikšanās kārtību un atlases procesu studijām akadēmijā var iepazīties tās tīmekļa vietnē naa.mil.lv

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv