Drošības un stratēģiskās pētniecības centra lekcija
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs trešdien, 2014. gada 18. jūnijā, no plkst. 10.30 līdz 12.00 aicina noklausīties DSPC lekciju "Russian Sixth and Seventh Generation Warfare", kuru pasniegs Dr. Pīters Metsons.
Savā lekcijā vieslektors analizēs Krievijas mūsdienu karadarbības teorijas. Laika periodā no 1990. gada līdz 2005. gadam Krievijas militārās zinātnes pētnieks Vladimirs Šlipčenko (Vladimir Schlipchenko) izveidoja mūsdienu karadarbības teoriju. Saskaņā ar viņa teoriju, karadarbība attīstās dažādās fāzēs. Sesto karadarbības paaudzi raksturo attīstītas komunikācijas tehnoloģijas un strauja ieroču evolūcija, kā arī ieroču lietošana. Stratēģiskie un operacionālie mērķi, veidi un līdzekļi ir mainījušies, un karadarbības galvenais fokuss ir destabilizēt sabiedrību. Pēc 2005. gada Krievijas militārā teorija attīstās jaunas karadarbības virzienā, balstoties uz jauniem fiziskajiem principiem (piemēram, karstums, lāzeri, radiācija, nano-tehnoloģijas, super datori, ģenētika, biofiziskie un bioķīmiskās inovācijas). Vienlaikus informācijas un psiholoģiskās karadarbības nozīme ir palielinājusies, iekļaujot eksistenciālo karadarbību, kultūras karadarbību, ne-kontakta karadarbību un nepārtrauktu karadarbību, fokusējoties uz indivīdu destabilizēšanu. Tā rezultātā karš tiek īstenots, izmantojot dažādus nacionālās varas instrumentus (politiskos, militāros, ekonomiskos, sociālos, informācijas un infrastruktūras sistēmas).
Dr. Pīters A. Metsons (Peter A. Mattsson) ir Zviedrijas Nacionālās aizsardzības koledžas Militārās zinātnes departamenta Kara studiju nodaļas docents.
Pasākuma norises vieta: Latvijas Kara muzejs, Smilšu iela 20, Rīga.
Lekcija notiks angļu valodā.
Dalības apstiprinājumu lūdzu sūtīt uz Nora.Vanaga@mil.lv